تبلیغات
رهسپاریم با ولایت تا شهادت
رهسپاریم با ولایت تا شهادت

رای ما برادر بسیجی جانباز
ســــــــــعید جلــــــــــیلــــــی


از نظر من هیچ كس مصونیت آهنین ندارد

بازخوانی پاسخ‌های رهبر حکیم انقلاب به ۴پرسش صریح دانشجویان در سال ۷۹

از نظر من هیچ كس مصونیت آهنین ندارد/مسؤولان دنیازده


را نصیحت کنید


چیزى كه من همیشه به مسؤولان - چه مسؤولان قوّه‌ى مجریّه و چه مسؤولان قوّه‌ى قضایّیه - توصیه مى‌كنم، عمدتاً این است كه در برخورد با تخلّف، هیچ‌گونه رودربایستى‌اى با كسى نكنند. مسؤولان قوّه‌ى قضایّیه در حوزه‌ى كارِ خودشان نباید به‌هیچ‌وجه دچار رودربایستى و ملاحظه‌كارى شوند. اگر این احساس مسؤولیتِ بدون رودربایستى در مسؤولان بالا باشد، این امید وجود خواهد داشت كه بسیارى از آن چیزهایى كه به نظر ناهنجار مى‌آید، برطرف شود.
سرویس سیاسی «فردا»:  در سال های پر التهاب حاکمیت اصلاحات رهبری حکیم انقلاب همواره با گوشزد کردن وظایف حقیقی حاکمان در جامعه اسلامی مبانی«اصلاحات حقیقی» در جامعه را یاداور می شدند. این امر در سالهای موسوم به سازندگی و حتی در دوره فعلی نیز بی وفقه ادامه داشته است و نشان می دهد که رهبری با حساسیت هموراه به اصلاح رابطه میان حاکمان و مردم توجه داشته اند. آنچه می خوانید پاسخ های صریحی است به سوالاتی صریح که در نشست رهبری با دانشجویان در دانشگاه امیر کبیر در سال 79 مطرح شده است و به خوبی زاویه دید رهبری به مسائلی کلان را که این روزها با آن مواجهیم عیان می کند.
 در ان جلسه سوالات صریح بسیاری از رهبری طرح شد که متن کامل آن را می توانید در اینجا بخوانید. اما 4پرسش ویژه ای که به نوعی صبغه عام و فرا زمانی داشت با توجه به شرایط این روزهای کشور و مسائل و انتظاراتی که از قوه قضاییه مطرح است ،انتخاب شد که از نظرتان می گذرد. مطالعه این پرسش و پاسخ هم وسعت نظر مثال زدنی و نکته سنجی ظریف رهبری را نشان می دهد و هم مبانی نظری و راهبردی انتظارات به حق مردم از قوه قضاییه  و دستگاه اجرایی را.
نکته مهم و قابل توجه در این پرسش و پاسخ صراحت ، گزنده بودن و در برخی موارد غیر واقعی بودن برخی پرسش ها و نسبت دادن مواردی به رهبری است که فرسنگ ها از سیره ایشان فاصله دارد،است. در مواجهه با این پرسش های خاص اما رهبر حکیم انقلاب با سعه صدر و آرامش و مشی ای پدرانه به شبهات پاسخ گفتند. امری که متاسفانه در منش برخی مسئولان رده بالای دولتی و غیردولتی دیده نمی شود.پایگاه تحلیلی خبری حــزبــ الله

با این‌كه شما از اوضاع مملكت خبر دارید و وضع مردم را خوب درك مى‌كنید، ولى چرا كارى انجام نمى‌دهید؟ اگر مسؤولان گوش نمى‌كنند، چرا با آنها برخورد نمى‌كنید و افراد لایق و قابل اعتماد و دلسوز براى ملت را جایگزین آنها نمى‌كنید؟ چرا باید بعضى اشخاص مصونیت آهنین داشته باشند و بعضى دیگر نه؟

از نظر من، هیچ كس مصونیت آهنین ندارد. همه در مقابل قانون و مسؤولیتهاى خودشان پاسخگو هستند و باید جواب بدهند. اما این‌كه چرا من افرادى را نمى‌گمارم؛ پاسخ این است كه طبق قانون عمل مى‌كنم. گماشتن افراد، به عهده‌ى رهبرى نیست. مهمترین و بیشترین بخشهاى كشور، بخشهایى هستند كه مسؤولیت گماشتن افراد در رأس آنها با رهبرى نیست. طبق قانون، روالى وجود دارد؛ باید آن روال عمل شود. اعتراض به آنها هم، باز روال قانونى دارد كه اگر مسؤولى كم‌كارى داشت و این ثابت شد، چگونه باید با او برخورد كرد. مجلس یك‌طور برخورد مى‌كند، دستگاه قضایى هم یك‌طور برخورد مى‌كند. بنابراین، كارها باید بر اساس روال قانون پیش برود. مسائل كشور هم این‌گونه ساده و یكدست و قابل اندازه گیرى با یك نگاه نیست كه ما بگوییم فلان مسؤول توانست، یا فلان مسؤول نتوانست. مسائل كشور - چه كارهاى اقتصادى، چه كارهاى سیاسى و چه كارهاى فرهنگى - پیچیده است. آن‌جایى كه شما مى‌بینید بنده به كسى اعتراضى مى‌كنم، هنگامى است كه جمع بندى همه‌جانبه‌اى نسبت به آن كار صورت گرفته؛ والّا این‌طور نیست كه انسان بتواند از دور نسبت به كار مسؤولى، ارزیابى‌اى كند و او را محكوم یا تأیید نماید. البته نتایج كارها بایستى در عمل دیده شود. چیزى كه من همیشه به مسؤولان - چه مسؤولان قوّه‌ى مجریّه و چه مسؤولان قوّه‌ى قضایّیه - توصیه مى‌كنم، عمدتاً این است كه در برخورد با تخلّف، هیچ‌گونه رودربایستى‌اى با كسى نكنند. به همین چند وزیر جدیدى هم كه اخیراً انتخاب شدند، مجدّداً همین نكته را گوشزد كردم. مسؤولان قوّه‌ى قضایّیه هم همین‌طور؛ در حوزه‌ى كارِ خودشان نباید به‌هیچ‌وجه دچار رودربایستى و ملاحظه‌كارى شوند. اگر این احساس مسؤولیتِ بدون رودربایستى در مسؤولان بالا باشد، این امید وجود خواهد داشت كه بسیارى از آن چیزهایى كه به نظر ناهنجار مى‌آید، برطرف شود.


چندى است كه شما در سخنرانیهایتان مكرّر از فقر و فساد و تبعیض نام مى‌برید و خواستار رفع آنها مى‌شوید. سؤال من این است: آیا فقر و فساد و تبعیض فقط در طى سه‌ونیم سال اخیر بوده است و قبل از آن مردم در رفاه بوده‌اند؟ اگر جواب منفى است، پس چرا در دوران سازندگى، شما از این مقولات سخنى به میان نمى‌آوردید؟

این دوستمان یقیناً دوست بسیار جوانى هستند؛ چون اگر در جریان حرفهاى ما در این چند سال مى‌بودند؛ مى‌دیدند كه نه، ما همیشه اینها را مورد تأكید قرار مى‌دادیم. من در همین جایى كه الان نشسته‌ام، در روز تنفیذ دوره‌ى دوم رئیس جمهور محترم قبلى، راجع به رشد یك طبقه‌ى جدید هشدار و تذكّر دادم و نكات بسیار مهمى را در همین زمینه‌ها گفتم. این هشدارها و تذكّرها همیشه در حرفهاى ما هست. این‌گونه نیست كه من فقط در چند سال اخیر مسأله‌ى فقر و فساد و تبعیض را مطرح كرده باشم؛ نه. با طرح شعار رفع فقر و فساد و تبعیض در این ایام، خواستم نكته‌ى اساسى‌اى را كه مورد نظر من است، بیان كنم و آن این است كه طرح مسأله‌ى اصلاحات در كشور - كه بسیار هم خوب است؛ اصلاحات یك امر بسیار پُرجاذبه و بسیار لازم براى هر كشورى است كه دائم در حال اصلاحِ خودش باشد - یك وسیله‌ى سیاسى در دست عدّه‌اى شد كه نه نظام، نه اسلام، نه قانون اساسى، نه این دولت، نه رئیس جمهور، نه رهبرى، نه وزرا، و خلاصه هیچ كس را قبول ندارند؛ یعنى كلّ نظام را قبول ندارند. اینها بدون این‌كه كلمه‌ى اصلاحات را معنا كنند، شروع به استفاده‌ى سیاسى از اصلاحات كردند. من مطرح كردم كه اصلاحات در كشور - كه یك امر بسیار لازم است و همه باید متوجّه اصلاحات شوند و سه قوّه باید در جهت اصلاحات حركت كنند - در درجه‌ى اوّل این سه چیز است. من در واقع یك مفهوم روشن را براى اصلاحات مطرح كردم و آنها هم نتوانستند آن را نفى كنند؛ چون چه كسى است كه رفع فقر و تبعیض و فساد را در جامعه لازم نداند یا آن را اصلاح نداند؟ اما به‌هرحال براى این‌گونه اصلاحات تلاش نمى‌كنند. براى یك خواسته‌ى مبهم و مجهول، مرتّب در فضاى كشور توفان سیاسى راه مى‌اندازند و مردم را به این طرف و آن طرف مى‌كشانند و دانشگاه را مورد هدف خود قرار مى‌دهند. آیا این درست است؟ من خواستم به این تلاشى كه بعضى افراد مى‌خواهند بكنند، جهت داده شود؛ كه خوشبختانه همین‌طور هم شد. قبل از آن‌كه من این مسأله را مطرح كنم و بعد از آن‌كه مطرح كردم، رؤساى سه قوّه را این‌جا خواستم و با آنها صحبت كردم. آنها قول دادند كه برنامه‌ریزى كنند؛ برنامه‌ریزى هم كردند و الان كارهایى مى‌كنند. بنابراین من از سابق و در دولت گذشته هم بخصوص در زمینه‌ى مسأله‌ى فساد و تبعیض و فقر، تلاش مسؤولان را خواسته‌ام. آنها هم بر اساس همان خواسته‌ى ما لایحه‌ى فقرزدایى را درست كردند. منتها به عمر دولت گذشته نرسید؛ اما بعد همان لایحه را دولت فعلى تنظیم و مرتّب كرد؛ بعضى از مراحلش هم پیش رفته؛ كه همین مسأله‌ى اشتغالى كه شما در این چند روز شنیده‌اید، به دنبال آن مسأله است؛ چون مسأله‌ى اشتغال، مهمترین مسأله است.چرا نسبت به معضلات متعدّدى كه در جامعه وجود دارد و باعث آزار و رنجش و ناامیدى مردم و فرار نخبگان و شایستگان اداره‌ى امور مملكت شده - كه از جمله‌ى آنها، هرج و مرج در ادارات و پستهاى موروثى است و به‌وفور دیده مى‌شود - سكوت كرده‌اید؟

اگر من به چیزهایى كه این برادر یا خواهر عزیزمان روى این كاغذ نوشته‌اند، برخورد كنم، قطعاً سكوت نخواهم كرد. من جایى را كه پست موروثى وجود داشته باشد، سراغ ندارم. البته ممكن است كسانى با ارتباط و اتّصال به كسى یا شخصیتى، تلاشهایى بكنند و كارهاى اقتصادى‌اى انجام دهند - كه البته با اینها باید طبق قانون برخورد شود - اما این‌كه پست موروثى در جامعه وجود داشته باشد كه پدر بمیرد، پسر از او ارث ببرد؛ یا برادر بمیرد، برادر از او ارث ببرد؛ من حقیقتاً چنین چیزى را سراغ ندارم؛ والّا اگر باشد، مطمئن باشید كه بنده سكوت نخواهم كرد.

به نظر شما با مسؤولان رده‌بالاى دنیازده، چگونه باید برخورد كنیم؟

شما باید یك‌طور برخورد كنید، بنده هم طورى دیگر. دستگاه قضایى هم طور دیگر باید برخورد كند. به نظر من شما تا آن‌جایى كه مى‌توانید، نصیحت كنید؛ «النّصیحة لأئمّة المسلمین». هر كسى را كه احساس مى‌كنید دنیازده است، به هر طریقى مى‌توانید، نصیحت كنید و بدانید كه نصیحت به‌هرحال مؤثّر است.


سه شنبه 27 تیر 1391 | نظرات ()رای ما برادر بسیجی جانباز
ســــــــــعید جلــــــــــیلــــــی

vahidreza1373@gmail.com

بچه های سایبری ولایت

هفته اول خرداد 1392
هفته چهارم اردیبهشت 1392
هفته اول اردیبهشت 1392
هفته اول مهر 1391
هفته دوم مرداد 1391
هفته اول مرداد 1391
هفته چهارم تیر 1391
هفته سوم تیر 1391
هفته دوم تیر 1391
هفته اول تیر 1391
هفته چهارم خرداد 1391
هفته سوم خرداد 1391
هفته اول خرداد 1391
هفته چهارم اردیبهشت 1391
هفته سوم اردیبهشت 1391
هفته اول اردیبهشت 1391
هفته دوم فروردین 1391
هفته چهارم اسفند 1390
هفته سوم اسفند 1390
هفته دوم اسفند 1390
هفته اول اسفند 1390
هفته سوم بهمن 1390
هفته سوم دی 1390
هفته چهارم آبان 1390
هفته سوم آبان 1390
هفته دوم آبان 1390
هفته سوم شهریور 1390
هفته اول شهریور 1390

عکس های دیده نشده از برادر جانباز سعید جلیلی
عکس های حضور سعید جلیلی در ورزشگاه شیرودی
ثبت نام برادر جانباز سعید جلیلی
جانباز مقاومت سعید جلیلی
تحلیل و توصیه پیشنهادی حجت الاسلام شهاب مرادی برای دختران مجرد در هشت بند
"دکتر جلیلی در اولین همایش انتخاباتی"
ستاد وزارت کشور اعلام کرد:
روایت دخترشهید
مهلت بررسی صلاحیت داوطلبان تمدید شد
خبر کناره‌گیری محمد شریعتمداری از انتخابات تکذیب شد
خشم قالیباف از آمدن هاشمی: اصلا برای چه آمدی؟
ماشین برادر بسیجی سعید جلیلی
تحویل پرونده تخلفات بی‌شمار مشایی به دستگاه‌های نظارتی / رد صلاحیت قطعی است
راز پیشرفت !
جهاد النکاح . . . !
مردم ایران . . .
جایگاه امت اسلامی (1) !
رئیس جمهور مورد نظر یافت شد !
وظایف جوان ها ...
خاخام‌های صهیونیست: «اینترنت» نجس است
تانک ذوالفقار عنصر اصلی نیروی زمینی ارتش
امیر قطر خواستار دخالت نظامی در سوریه شد
فرح پهلوی و عوامل سریال کلاه پهلوی
آمار بازدید گوگل کاهش یافت
ساخت مستندهای سیاسی در دستور کار شبکه من و تو
روش‌های ناشناخته سپاه برای مقابله با دشمن
رشوه میلیون دلاری منافقین به کنگره آمریکا
ملاقات خانواده هاشمی با فائزه
نمایش اولین تصاویر جدیدترین پهپاد سپاه
باید همین امشب بریم، این راهو باید باز کرد

 

 

پایگاه جامع عاشورا
قالبهای مذهبی وبلاگ
سایت ناحیه مقاومت بسیج مقداد
پایگاه مقاومت بسیج الهادی
پایگاه خبری الف
خبرگذاری مشرق
fun gozar**
یاد پرستوهای عاشق بخیر
عشق=خامنه ای
وبلاگ طلبه بانوی بسیجی
تردیددممنوع
سازمان دانش آموزی منطقه 11 تهران
وبلاگ حامیان دولت عشق
عاشق مهدی

هاست Cpanel رایگان
$سایت تخصصی کسب درآمد از اینترنت$
پیوندهام
بهترین راه کسب درآمد از طریق اینترنت ( 100% تضمینی هستش )
شارژ رایگان ایرانسل(بدون قرعه کشی)
شارژ رایتل
ساعت دیواری
پایگاه مقاومت بسیج مسجدالهادی
خرید شارژ همراه اول
آپلود رایگان عکس و فایل
پرویز پرستویی
شارژایرانسل
حوزه شهید باهنر اصناف
نسیم ولایت
جیرفت استان زیباییها
مطالب علمی و دانستنیها
نسیم ولایت
مجله الکترونیکی نگاه منتظر
«راهیان نور»
خود شکوفایی
نغمه عشق
جوانان ایرانی جوان آسمانی
لینک شدید
ستاره ی ولایت
بهترین سایت تفریحی وسرگرمی ایرانیان
نزدیکتر از...
با بصیرتان 9 دی
ظهور نزدیک است...انهم یرونه بعیدا و نریه قریبا
شهدا و شهید مصطفی جهاندیده
سایت آموزشی تفریحی وبگردان
عاشقانه های خدا و من
#نیروی مقاومت بسیج#
گروه سایبری سپانو
پایگاه فرهنگی مذهبی مسجد
بسیجی بی ادعا
انفجار نور
عالمون
“طلوع مهر (پایگاه تخصصی مهدویت )”
ولایت سیّد علی
سایت حضرت امام خامنه ای
گرداب
پایگاه خبری تابناک
پایگاه اطلاع رسانی جام نیوز
سایت خبری تحلیلی 598
نگار خانه
پایگاه اطلاع رسانی رجا
گروه سایبری ترویج عفاف و حجاب
میهن وب
بصیرت سایبری
بصیرت سایبری

ایا به سعید جلیلی در سمت ریاست جمهوری رای میدهید؟بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
کل بازدیدها : نفر
کل مطالب : عدد

RSS 2.0

 


ما را در ‪Google+‬‏ بیابید

پایگاه تحلیلی خبری حــزبــ الله

پایگاه مجازی فارسی زبان مقاومت اسلامی لبنان - حزب الله
 

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Blog Skin :.